Модульне будівництво – сучасна технологія зведення об’єктів різного призначення, яка популярна в різних країнах світу. Такий спосіб збирання будівель з’явився ще в першій половині минулого століття і ознаменував собою початок буму в сфері промислового будівництва. Спочатку з модулів будували тимчасові конструкції, складські приміщення, торговельні комплекси, а згодом така технологія стала активно застосовуватися для зведення житлових будинків різної поверховості.

Найчастіше модулі представляють собою конструкції з металевого каркаса і огороджувальних елементів з закритим внутрішнім простором. Для будівництва будинку необхідно кілька груп модулів різного розміру.

Модульне будівництво – сучасна технологія

Процес будівництва будинку за модульною технологією можна порівняти зі складанням популярних конструкторів, він відрізняється простотою, а також має ряд інших переваг.

  1. Модульне будівництво – відмінна можливість істотно заощадити час. Одноповерховий будинок з цегли будується за кілька місяців, в той час, як зведення будівлі аналогічної площі з блоків займає лічені дні. Через короткий час після початку робіт замовник може використовувати приміщення за призначенням і швидко повернути вкладені інвестиції.
  2. Всі компоненти майбутнього будинку виробляються на заводах промисловим способом, що дозволяє контролювати високу якість модулі, відповідність встановленим нормам і звести ризик виникнення браку до мінімуму.
  3. Мобільні будівлі відрізняються мобільністю, можуть з легкістю перевозитися на нове місце. Процес монтажу займає мінімум часу, передбачає з’єднання окремих компонентів і герметизацію швів, підключення інженерних систем.
  4. Вага модульних споруд невисокий, вони не вимагають дорогого фундаменту і можуть встановлюватися навіть на ділянках, де проблематично побудувати будинок з інших матеріалів.
  5. Мобільні будівлі характеризуються високою автономністю, самостійної інфраструктурою і можуть встановлюватися в будь-якому місці.

Будинки побудовані з окремих модулів, стійкі до впливу низьких температур, їм не страшний поривчастий вітер і град. Вони прослужать не один рік, не деформуються після дощів і снігопадів, виглядають презентабельно і сучасно.

Доступна ціна – один з основних плюсів модульного будівництва

Модульна технологія – відмінний спосіб істотно заощадити фінанси і час, втілити задумані ідеї навіть за відсутності достатньої суми для початку капітального будівництва об’єктів.

Доступна ціна – одне з незаперечних переваг модульного будівництва, яка разом з високою якістю об’єктів є однією з причин його високу популярність. Блоки виробляють не тільки зарубіжні, а й вітчизняні компанії, хто істотно розширює можливості вибору варіантів і дозволяє замовникам знайти прийнятні рішення в певному ціновому діапазоні.