Лофт – один з найпопулярніших сучасних стилів інтер’єру. Він наповнює будинок або квартиру повітрям, дозволяє позбутися від зайвих перегородок і переобладнати будь-яке приміщення. Стилю лофт притаманний вишуканий мінімалізм і поєднання декількох архітектурних напрямків.

Історія стилю лофт

Стиль лофт з’явився в США в середині минулого століття. Виробники почали активно будувати фабрики за межами міст, а колишні заводські цехи успішно здавали в оренду. У просторих приміщеннях з великими вікнами облаштовували квартири представники богеми, люди, які люблять нестандартні рішення. Вони використовували мінімум декору, вважали за краще просту меблі, вдало обігравали в інтер’єрах промислові елементи, не прибирали дерев’яні балки і цегляну кладку.
Поступово промисловий стиль лофт набув популярності не тільки в США, але також в Європі і на інших континентах. Сучасні дизайнери виділяють богемне, промислове і гламурне напрямки даного стилю.

Як створити інтер’єр у стилі лофт?

Для інтер’єру в стилі лофт характерні наступні особливості:

  • вільне планування без відгороджених кімнат і простінків, захованими від сторонніх очей можуть бути тільки ванна, туалет і душова кімнати;
  • великі дерев’яні вікна завжди залишаються на увазі, що не декоруються фіранками або жалюзі;
  • високі стелі з несучими або декоративними балками з дерева;
  • сучасні світильники монтуються групами;
  • популярними відтінками є чорний, сірий, білий, бежевий і коричневий, для розстановки акцентів може використовуватися синій або червоний колір;

В такому інтер’єр відмінно виглядають каміни, кам’яна кладка стін, хромовані деталі і дзеркала, а ось оздоблення шпалерами не характерна для стилістики лофт. Виняток становлять шпалери, що імітують стару цегляну або кам’яну кладку. Високі стелі приміщень дозволяють обладнати мансарду або другий рівень, додати в інтер’єр сходи.

Самим впізнаваним оздоблювальним матеріалом для даного стилю можна назвати червоний або силікатна цегла. Власники квартир, які прагнуть оформити їх в стилі лофт повинні пам’ятати, що найкращими матеріалами для створення статі є натуральне дерево і камінь, мозаїка. Дошки використовуються також для обшивки стін або стель. Бетонна підлога виглядає досить оригінально, проте не є найкращим виходом для житлових приміщень.

Так як в стилі лофт відсутній поділ кімнат за допомогою стін, зонування здійснюється за допомогою правильної обраних меблів, яка повинна бути максимально простою і функціональною. В інтер’єрах старовинні меблі з потертостями може успішно поєднуватися з сучасними моделями.

Оформити звичайну одне або двокімнатну квартиру в промисловому стилі непросто, необхідно провести підготовку, об’єднати кілька кімнат або поєднати вітальню з кухнею, створивши єдиний простір. Важливо не тільки правильно вибрати оздоблювальні матеріали і якісно виконати всі роботи, але також підключити фантазію, знайти гармонійний баланс між різними напрямками стилю, створити практичний і оригінальний інтер’єр.